Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła
20 sierpnia 2017

 1. W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu w czasie mszy św. o godz. 17.30 ponowimy Jasnogórskie Ślubowania Narodu.

 2. Za tydzień odbędzie się szósta (ostatnia) zbiórka ofiar do skarbonek na podjęty przez naszą parafię program pomocowy Rodzina Rodzinie finansujący potrzeby prześladowanych chrześcijan w Syrii, zwłaszcza w Aleppo. Za każdą ofiarę składam już dziś serdeczne podziękowanie.

 3. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

XIX Niedziela Zwykła
13 sierpnia 2017

 1. Dziś o godz. 17.00 Różaniec Fatimski

 2. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP i 97. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej nazwanej w historii Cudem nad Wisłą. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.15 i 17.30. W tym dniu poświęcenie ziół i kwiatów odbędzie się na zakończenie mszy św.

 3. Jutro 14 sierpnia kancelaria nieczynna

 4. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

XVIII Niedziela Zwykła
Święto Przemienienia Pańskiego
6 sierpnia 2017

 1. W czwartek 10 sierpnia przypada uroczystość patronalna ku czci św. Wawrzyńca. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.30.

 2. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Różaniec Fatimski

 3. W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na I półrocze 2018 roku, przyjmujemy również zgłoszenia na Msze Gregoriańskie.

 4. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2017

 1. We wtorek 1 sierpnia przypada 73. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. za wszystkich którzy polegli i zostali pomordowani w Powstaniu zostanie odprawiona o godz. 17.30.

 2. W środę 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami ( pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary, spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg. intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do grzechu )

 3. W najbliższy piątek I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 17.30.

 4. W sobotę I sobota miesiąca różaniec wynagradzający Sercu Maryi o 16.45

 5. W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na I półrocze 2018 roku, przyjmujemy również zgłoszenia na Msze Gregoriańskie.

 6. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2017

 1. Dziś przed kościołem odbywa się piąta zbiórka ofiar do skarbonek na podjęty przez naszą parafię program pomocowy Rodzina Rodzinie finansujący potrzeby prześladowanych chrześcijan w Syrii, zwłaszcza w Aleppo. Za każdą ofiarę składam serdeczne podziękowanie.

 2. We wtorek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 17.30 nastąpi poświęcenie samochodów na placu przed kościołem.

 3. W środę 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny , rodziców Najśw. Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i ludziom starszym. Naszą modlitwą otoczmy rodziców i dziadków.

 4. Również w środę o godz. 18.00 spotkanie młodzieży, która za tydzień przyjmie sakrament bierzmowania.

 5. W przyszłą niedzielę 30 lipca w czasie Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Biskup Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii. Zachęcam do licznego udziału w uroczystości i modlitwy za kandydatów do bierzmowania.

 6. W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na I półrocze 2018 roku, przyjmujemy również zgłoszenia na Msze Gregoriańskie.

 7. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

XV Niedziela Zwykła 16 lipca 2017

 1. Od jutra będzie można zamawiać intencje mszalne na I półrocze 2018 roku, przyjmujemy również zgłoszenia na Msze Gregoriańskie.

 2. Za tydzień odbędzie się piąta zbiórka ofiar do skarbonek na podjęty przez naszą parafię program pomocowy Rodzina Rodzinie finansujący potrzeby prześladowanych chrześcijan w Syrii, zwłaszcza w Aleppo. Za każdą ofiarę składam już dziś serdeczne podziękowanie.

 3. Tym wszystkim, którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.